#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#

Navigace

Výběr jazyka

  • cz
  • en
  • de
Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Tříkrálová sbírka 2022

Typ: ostatní
Tříkrálová sbírkakonaná v sobotu 8.1.2022

Tříkrálová sbírka 2022

      Svátek Tří králů se v křesťanské Evropě stal symbolem dárcovství. Tříkrálová sbírka je pro nás svátkem solidarity. Napomáhá mezigeneračnímu pocitu soudržnosti, umožňuje všem zúčastněným zažít pocit radosti a vzájemnosti, milého setkávání s obyvateli měst a obcí – a právě to je jejím nejdůležitějším posláním a nejsilnějším poselstvím. Pro koledníky i dárce představuje navíc unikátní příležitost začít nový rok dobrým skutkem.

      Při posledním ročníku sbírky jsme se museli obejít bez koledníků, které nahradili koledníci online a kasičky na veřejných místech. Přestože je doba stále složitá, tak letos koledníci přicházejí k Vám a rozdávají radost a požehnání, a také prosí o příspěvek pro lidi v nouzi. I přes epidemická opatření a hygienická doporučení se stejným nadšením a vírou v lidskou solidaritu a dobrotu, které je dnes potřeba více než kdy jindy, se vydávají koledníci do ulic našich měst a obcí. Osobité kouzlo této sbírky a to, co ji odlišuje od jiných sbírek, je způsob získávání prostředků, tedy koledování, a to v duchu motta sbírky: „Pomozme lidem v nouzi“. Tato sbírka navazuje na starou lidovou tradici Tříkrálových koled, kdy děti chodily po chalupách a za zpěvu koled a pronesení přání pokoje celému domu dostávaly malou výslužku.

     I naše obec se opět do této akce zapojila. Organizuje ji Obecní úřad Cetkovice společně s Farností Cetkovice. V sobotu 8. ledna 2022 se opět vydaly dvě skupiny koledníků po obci, aby navštívily Vaše domácnosti a poprosily o finanční příspěvek pro lidi, kteří jsou odkázáni na pomoc jiných. První skupinu tvořili vedoucí Martin Čapka, Filip Najer a Filip Pospíšil. Ve druhé skupině pak byla Nela Hunčová, Prokop Hunča a Alice Pospíšilová. Jejich koledování bylo opět velmi úspěšné a do svých zapečetěných pokladniček vybrali parádních neskutečných a neuvěřitelných 37.993,-Kč. Jsme šťastni, že zase byla překonána sbírka z loňského roku, kdy vybraná částka v naší obci činila 30.226,-Kč.

     Musím také na tomto místě poděkovat těm, kteří si při rozpečetění pokladniček ještě sáhli hluboko do svých peněženek a završili sbírku na výše uvedenou konečnou částku.

   Děkujeme jako každý rok organizátorům sbírky a především našim koledníkům za jejich pomoc. Děkujeme také všem, kteří přispěli do pokladniček koledníků. Jsme rádi, že občanům naší obce není lhostejný osud lidí, kteří potřebují pomoc.

 

                                                                                                          Petr Horák

Více fotografií ZDE.

 

 


Vytvořeno: 16. 1. 2022
Poslední aktualizace: 16. 1. 2022 08:41
Autor: Správce Webu