Obsah

Okresní kolo v požárním sportu

Typ: ostatní
Holky Účast žen z Cetkovic na okresním kole požárního sportu

Letošní jaro bylo pro nás - hasičky, ve znamení pravidelnějších schůzek a hasičských tréninků. V polovině května nás (společně s muži) čekalo Základní kolo v požárním sportu Okrsku Šebetov konané v Borotíně, odkud postupují do okresních kol družstva z prvních příček. Soutěží se v disciplínách běh na 100 m s překážkami, požární útok a pořadová příprava. Zde jsme se umístily na pěkném 3. místě. Netušily jsme, že i toto umístění pro nás může znamenat vstupenku na Okresní kolo v požárním sportu. To se konalo 2. 7. v Blansku a z důvodu neúčasti žen z Borotína a Úsobrna se usmálo štěstí i na nás. Doplnily jsme tedy družstvo ženami z Borotína a Uhřic, obnovily a zintenzivnily tréninky a v sobotu 2. července jsme vyrazily v sestavě: Svatava Čapková, Romana Šmajdová, Lenka Vybralová, Petra Župková, Lucie Hrušková, Simona Grulichová, Zuzana Stiblová, Nela Hunčová a Marie Slavíčková. První disciplínou byl běh na 100 m s překážkami, následovaly požární útoky a celou soutěž uzavírala štafeta 4 x 100 m s překážkami. Po sečtení všech časů jsme obsadily celkově 4. místo ze 4. Bronzová příčka nám unikla o pouhých 1,38 vteřin. Když vezmeme v potaz fakt, že většina našeho týmu byly mámy od dětí 30+ a ostatní družstva měla věkový průměr kolem 20, nedopadlo to nejhůř. :-) Pohár jsme si s sebou i přesto odvezly – za 3. místo v disciplíně požární útok.

Soutěž jsme si užily. Obohatila naše dosavadní zkušenosti a rozšířila obzory v oblasti požárního sportu. Děkujeme Peti a Zuzce za milou a přátelskou výpomoc. Děkujeme našim rodinám za podporu a mužům z SDH Cetkovice za pomoc při trénincích a na soutěži.