Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Úspěch dorostenců Cetkovic na turnaji v Jaroměřicích

Typ: ostatní
Úspěch dorostenců Cetkovic na turnaji v Jaroměřicích Úspěch dorostenců Cetkovic na turnaji v Jaroměřicích

Naše dorostenecké fotbalové družstvo se zúčastnilo fotbalového halového turnaje Jaroměřická fotbalová zima 2016. Tento turnaj má v nedalekých Jaroměřicích velkou tradici. Letos se konal již potřinácté. Posledních třech ročníků se zúčastnili i naši dorostenci. A nevedli si špatně. V roce 2014 dokonce tento turnaj vyhráli.

I v letošním roce se přihlásili do turnaje pro rok 2016 s názvem „O pohár firmy I. Českomoravská obchodní společnost Chornice“. Začátek turnaje, který se konal 16.1.2016, byl v 8.30 h, kdy proběhlo losování. Zúčastnilo se ho 8 mužstev – Svitavy „A“, Svitavy „B“, Jaroměřice, Knínice, Velké Opatovice, Cetkovice, Kunčina a Borová. Po losu byla družstva rozdělena do dvou skupin.

Naši byli nalosováni do druhé skupiny, kde dosáhli těchto výsledků:

Cetkovice – Svitavy „B“        5:3

Cetkovice – Borová               2:1

Cetkovice – Kunčina              6:2

Cetkovické družstvo ve skupině neztratilo ani bod a všechny své zápasy vyhrálo. Postoupilo tak z prvního místa do semifinále. V posledním utkání 1. skupiny se rozhodovalo o našem soupeři. O druhé postupové místo za „suveréními“ Svitavami „A“, které porazily Velké Opatovice dokonce rekordním skórem toho dne 13:0, se utkaly domácí Jaroměřice s blízkými Knínicemi. Utkání bylo velmi vyrovnané a nakonec Jaroměřice v posledních vteřinách strhly vítězství na svou stranu, zvítězily 3:2 a postoupily do semifinále.

Semifinálové zápasy:

Svitavy „A“ – Svitavy „B“     5:0

Knínice – Cetkovice                1:3

Přestože dorostenci nad Knínicemi vyhráli díky výborně zvládnuté taktice, samotné utkání se tak jednoznačně nevyvíjelo. V zápase jsme vedli 2:0, v druhém poločase soupeř snížil na 2:1. Vzápětí jsme však přidali třetí branku a posledních 5 minut jsme si tento náskok s přehledem udrželi. Musíme však ocenit mužstvo z Knínic, které celý turnaj hrálo výborně.

Po semifinálových zápasech se hrála utkání o umístění. V utkání o 3. místo zvítězily nad Knínicemi Svitavy „B“, které hrají pardubický krajský přebor, což je soutěž o jednu výše, než ve které je naše mužstvo.

Posledním utkáním pak bylo finále, kde se náš tým utkal se Svitavami „A“. Soupeř hraje o dvě třídy vyšší soutěž – Východočeský přebor (úroveň družstev Boskovic či Blanska). A kvalita svitavského družstva se projevila. Hrálo celý turnaj s přehledem a i ve finále bylo lepší. V prvním poločase se rychle díky našim drobným chybám dostalo do vedení 2:0. Ke konci poločasu jsme měli několik slibně vyhlížejících šancí. Bohužel však chyběla přesná koncovka. V druhém poločase po našem menším tlaku jsme po ztrátě míče v našem obranném pásmu dostali další gól a tím již bylo utkání rozhodnuto, protože dát tak kvalitnímu mužstvu během 8 minut 4 góly bylo nereálné. Přesto naši kluci bojovali a při snaze vstřelit branku jsme dali vše do útoku a nakonec ještě inkasovali 4. gól.  Jinak se hrálo pěkné utkání, jen nám prostě ve finále chybělo to pověstné „střelecké štěstíčko“.

Finále:

Svitavy „A“ – Cetkovice        4:0

I tak jsme byli s 2. místem velice spokojeni. Na hráčích byl vidět hlad po fotbalu po zimní přestávce. Zatím ještě nezačala příprava, proto byla vidět na hráčích nerozehranost. Jsme rádi, že se opět prosadil náš mládežnický fotbal. Na celém turnaji se hrál rychlý, pěkný fotbal, který byl plný soubojů, kliček, krásných kombinací. Proto je také tato věková kategorie pro diváky atraktivní.

I když jsme turnaj nevyhráli, získali jsme alespoň individuální ocenění. Nejlepším brankářem turnaje byl náš brankář David Loukota, který si při vyhlášení šel pro diplom a vyslechl si slova chvály.

Nyní naše dorostence čeká ještě v neděli 31. ledna 2016 turnaj v Letovicích a následovat bude příprava na druhou polovinu sezóny, v níž nám v krajské soutěži I.A třídy patří 10. místo.

Dolní řada zleva: David Loukota, Tomáš Sychra, Michal Kubín, Adam Bartůněk

Horní řada zleva: trenér Petr Horák, asistent Patrik Chladil, Michal Skála, David Letfus, Aleš Petlach, Daniel Sedlák a Tomáš Pospíšil (chybí jen Tomáš Hanák, který po prvním utkání musel odjet do práce)