Obsah

Historický úspěch SK Cetkovice

Typ: ostatní
Historický úspěch SK Cetkovice Historický úspěch SK Cetkovice

15. června 2014 je historické datum pro náš klub. Tento den hrálo naše družstvo dorostu poslední zápas sezóny 2013-2014. A právě tímto zápasem se stali přeborníky okresu Blansko v této kategorii.

V posledním utkání se utkali s Rájcem-Jestřebím na jejich hřišti. I když v posledním utkání již o nic nešlo (naše družstvo již před tímto zápasem mělo náskok 10 bodů před svým soupeřem, který byl v tabulce na druhém místě), slibovalo utkání zajímavou podívanou. Před výkopem předal sekretář OFS Blansko pan Jarůšek našemu družstvu pohár za vítězství v okresním přeboru dorostenců.

Za pěkného slunečného počasí se hrál pohledný rychlý fotbal, o který se zasloužila obě mužstva. Před zápasem byli „kluci trošku nervózní“, protože chtěli ukončit soutěž „vítězstvím“ a potvrdit tak formu z celé sezóny, ve které neprohráli ani jeden zápas. Celkem během sezóny odehráli 22 zápasů, z nichž jen 2 remizovali a zbytek vyhráli. Po „oťukávacím“ začátku naši hráči postupně převzali „taktovku zápasu“, v prvním poločase získali územní převahu a z několika šancí se podařilo vstřelit Zbyňkovi Šmídovi gól. Soupeř však hrozil rychlými protiútoky. Poločas tak skončil 1:0 pro Cetkovice. Druhý poločas jsme však již soupeře do hry nepustili a z mnoha šancí, které jsme si vytvořili, zvýšil náskok Tomáš Sychra na 2:0. I nadále jsme soupeře tlačili a přišly i dvě tyčky.

Utkání skončilo 2:0 a naplno se tak rozjely oslavy, při kterých nechyběly vítězné pokřiky a šampaňské. Hráči si nechali natisknout k této příležitosti vítězná trička a naplno propukla euforie z vítězství.

Náš klub se vždy s drobnými přestávkami věnoval mládeži. Tuto generaci již od fotbalové přípravky vede Petr Horák a Miroslav Sychra. Hráči mají výborný kolektiv, který drží při sobě.  Zúročila se tak v nich práce za více jak 10 let, která obsahovala pravidelné tréninky a nespočet zápasů. Všichni, co kolem družstva pracovali, vše dělali dobrovolně bez nároku na jakékoliv ocenění. To bohužel v současné době je výjimkou. O to více si zaslouží naše uznání, protože se vše děje v amatérských podmínkách.

Dorostence jsme přihlásili na příští rok do krajské soutěže, která bude velice náročná, nejen organizačně, ale i finančně a časově. Důležité je také zacelit „díry“ po odchodu velmi dobrých a zkušených hráčů a vhodně doplnit kádr.

Všichni si pak přejeme to, aby vycházející dorostenci pomohli k lepší hře mužstva mužů a i případnému postupu.