Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Velikonoční turnaj ve stolním tenise 2010

Typ: ostatní
Již čtvrtý ročník Velikonočního turnaje ve stolním tenise pro neregistrované hráče uspořádal Sportovní klub Cetkovice, oddíl stolního tenisu v sobotu dne 10. dubna 2010. Konal se jako každoročně na třech stolech ve velkém sále v kulturním domě Cetkovice. Deštivé a sychravé počasí přivítalo v sobotu ...

Již čtvrtý ročník Velikonočního turnaje ve stolním tenise pro neregistrované hráče uspořádal Sportovní klub Cetkovice, oddíl stolního tenisu v sobotu dne 10. dubna 2010. Konal se jako každoročně na třech stolech ve velkém sále v kulturním domě Cetkovice. Deštivé a sychravé počasí přivítalo v sobotu ráno všechny účastníky. Naštěstí sál byl příjemně vytopen tak "akorát" pro sportovce. Při prezentaci se přihlásilo 26 amatérských hráčů. Na některých bylo vidět, že přece jen tu "pálku" drží častěji něž ti, kteří ji drželi naposledy před rokem. Na turnaj opět přijeli hráči z širokého okolí (Světlá, Velká Roudka, Jevíčko, Skočová Lhota, Velké Opatovice).

Od 9.00 do 9.30 hodin proběhla registrace hráčů. V 9.30 h bylo losování v jednotlivých kategorií a po té začal samotný turnaj. Nejvíce účastníků (17) měla kategorie mužů. Tady také probíhaly nejvíce lité souboje. Věkové zastoupení této skupiny bylo 15 až cca 65 let.

V kategorii mládeže do 15 let byly k vidění vyrovnané zápasy. Zde nakonec zvítězil Jan Horák z Cetkovic, který neprohrál ani jeden zápas.

V kategorii žen byla stejně znovu menší účast, ale o to větší byla jejich sledovanost. Zde s převahou bez jediné porážky zvítězila Jana Mikešová z Velkých Opatovic.

Velice napínavý se opět stal turnaj mužů. Zúčastnili se ho i vítězové z předchozích ročníků a muži z 2. a 3. míst. Chyběl jen vítěz z loňského roku Stanislav Klement. "Svěží vítr" vnesli do kategorie mužů mladí hráči z Jevíčka.Všichni účastníci byli rozděleni do čtyř skupin. Nichž postupovali dále jen vítězové a hráči ze druhých míst. Ti postoupili do dvou skupin po čtyřech hráčích, z nichž vítězové si to "rozdali" o první a hráči z druhých míst o třetí místo. Ve finále se střetl Patrik Šafář z Jevíčka s Františkem Kalasem (v loňském roce druhý). Vyrovnaný zápas pro sebe nakonec rozhodl v pátém setu mladý hráč z Jevíčka Patrik Šafář. Utkání skončilo 3:2. Vítěz vyhrál 7 zápasů s celkovým skórem 15 vítězných setů a 2 prohrané. Zápas o 3.místo byl reprízou z loňského roku o stejné umístění. Jen výsledek byl jiný. 3:1 zvítězil Oldřich Podlezl (loni 4.místo) nad Milošem Čermákem (loni 3.místo).

Nejstarším účastníkem byl pan Jaroslav Mikeš z Velkých Opatovic.
Všem se letošní turnaj opět líbil.
Pořadatelé navázali opět na dobré pořadatelství z předcházejících ročníků.
Dík také patří Obci Cetkovice za zakoupení pohárů a medailí.