Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Velikonoční turnaj ve stolním tenise 2009

Typ: ostatní
Sportovní klub Cetkovice, oddíl stolního tenisu, opět uspořádal v sobotu dne 11. dubna 2009 Velikonoční turnaj ve stolním tenise ...

Sportovní klub Cetkovice, oddíl stolního tenisu, opět uspořádal v sobotu dne 11. dubna 2009 Velikonoční turnaj ve stolním tenise pro neregistrované hráče, který se uskutečnil ve velkém sále v kulturním domě Cetkovice. V letošním roce za krásného slunečného počasí se již 3. ročníku turnaje zúčastnilo 25 amatérských hráčů. Našli se mezi nimi i takoví, kteří nedrželi pálku na stolní tenis od minulého turnaje nebo i 10 roků. A to je právě smyslem tohoto turnaje, který má v názvu pro neregistrované hráče. Je prostě určen pro všechny, kteří si chtějí zahrát "pinponk" , pro malé či velké, věk ani pohlaví nerozhoduje. Účastníci byli nejen z Cetkovic, ale i z celého blízkého okolí (Světlá, Velká Roudka, Jevíčko, Boskovice, Skočová Lhota, Velké Opatovice). Nejdál to měli Josef a Jan Tichý z Kotvrdovic. Od 9.00 do 9.30 hodin byla registrace hráčů. V 9.30 h proběhlo losování do jednotlivých kategorií a po té začal samotný turnaj. Hráči byli "nažhaveni" a slibovali lité boje. Což se i v některých utkáních potvrdilo.

V kategorii mládeže do 15 let byla velká konkurence, ve které se neztratili i minulí vítězové. V této kategorii přesvědčivě zvítězil Jan Tichý, který má velké předpoklady k růstu výkonnosti.

Velice napínavý se stal turnaj mužů. Zúčastnili se ho i vítězové z předchozích ročníků a muži z 2. a 3. míst. Po výborném výkonu nakonec zvítězil bez jediné porážky Stanislav Klement z Boskovic, který má příbuzné u nás v Cetkovicích a který se našeho turnaje zúčastnil poprvé. Celkem absolvoval 7 vítězných utkání, kdy ztratil jen 2 sety. Finále s Františkem Kalasem (v loňském roce druhý) vyhrál přesvědčivě 3:0. Nejnapínavějším bylo jeho semifinálové utkání s Milošem Čermákem, který skončil nakonec na 3.místě. Loňský vítěz Oldřich Podlezl starší skončil 4.

V kategorii žen byla stejně jako v loňském roce menší účast, ale o to větší byla jejich sledovanost.

Všem, jak hráčům tak divákům se turnaj velice líbil a přislíbili účast i v příštím roce.

Pořadatelé navázali opět na dobré pořadatelství z předcházejících ročníků. Dík také patří Obci Cetkovice za zakoupení pohárů a medailí.