Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Velikonoční turnaj ve stolním tenise 2013

Typ: ostatní
Sportovní klub Cetkovice stejně jako v předchozích šesti letech pořádal v sobotu dne 6. dubna 2013 již 7. ročník Velikonočního turnaje ve stolním tenise pro neregistrované hráče...

Sportovní klub Cetkovice stejně jako v předchozích šesti letech pořádal v sobotu dne 6. dubna 2013 již 7. ročník Velikonočního turnaje ve stolním tenise pro neregistrované hráče. Přestože samotná registrace začínala až v 9 hodin, někteří nedočkavci stáli před kulturním domem již v 8 hodin. Hned po otevření se vrhli na "zelené stoly" a začali trénovat na nadcházející turnaj. Před losováním se sál naplnil a do turnaje se přihlásilo 26 hráčů a hráček, což je o něco méně než v loňském roce.

Turnaj má ve svém názvu "velikonoční", ale v letošním roce by se mohl nazývat "vánoční nebo zimní". Venku ležela vrstva sněhu a teploty se pohybovaly jen těsně nad nulou. V předchozích letech většinou v této době svítilo slunko a někteří z hráčů přijeli na kole nebo přišli v krátkých kalhotách.

Stejně jako v předchozím roce na hráče, kteří nejsou registrování v žádném klubu a jsou ryzí amatéři, čekaly připraveny ve velkém sále tři stoly. Nejstarší z nich má za sebou více jak 50 let, takže je jistě raritou v celém okolí.

Účastníci se "rekrutovali" z celého regionu Malé Hané a širokého okolí (z Cetkovic, Světlé, Velkých Opatovic, Vanovic, Velké Roudky, Jevíčka, Skočové Lhoty, Borotína či Boskovic). Někteří hráči se zúčastnili všech ročníků. Mezi takové patří například František Kalas. Úroveň hráčů byla různorodá. Na některých je vidět, že "ping-pong" hrají i několikrát týdně a jiní zase naopak drží pálku jen jednou v roce. Na všech je pak vidět velký zájem a chuť do hry.

Po registraci hráčů následovalo rozlosování a rozdělení účastníků do jednotlivých kategorií.

První kategorií měli být žáci do 15. let. Tímto věkem však byli jen dva účastníci. Proto se věk pro tuto kategorii posunul na 16. let včetně. Vznikla tak skupina 7 hráčů, kteří si to rozdali systémem "každý s každým". Zde zvítězil jasně Jaroslav Zemánek, který neprohrál žádné utkání a ztratil pouze jeden set. Celkové skóre bylo 12:1. Zajímavostí je, že jak vítěz, tak i třetí Jakub Štěpán, se přihlásili do turnaje mužů.

Druhou kategorií byly ženy. Celkem se jich zúčastnilo 5. Systém jejich turnaje byl stejný jako žáků ("každá s každou"). Ženy odehrály 10 zápasů. V posledním zápase se utkaly dosud neporažené hráčky Kateřina Gerbrichová z Velkých Opatovic a Alena Ščudlová ze Světlé. Po krásném boji zvítězila Katka nad Alenou 2:1 a stala se tak už podruhé nejlepší hráčkou tohoto turnaje. Třetí skončila Jana Toulová z Borotína. Čtvrtá nakonec skončila Jana Mikešová, která vloni byla druhá a předloni první.

Třetí kategorií tvoří muži, kteří každoročně poutají pozornost všech přítomných. Stejně jako v loňském roce bylo 16 účastníků rozděleno do 4 skupin po 4 hráčích. První dva z každé skupiny postoupili do systému dvou semifinálových skupin. Ti, jež skončili na druhém místě, svedli souboj o třetí a vítězové o první celkové místo. O bronz se tak utkal tradiční účastník František Kalas a Luděk Řehoř z Boskovic. Ten již v semifinále předváděl výbornou "obrannou hru". Diplom a medaili za třetí místo si nakonec odvezl František Kalas za vítězství 3:1. O první místo bojovali vítězové semifinálových skupin Miloš Čermák a Vít Horák. Vyrovnaný zápas pro sebe nakonec v poměru 3:1 rozhodl Miloš Čermák z Velkých Opatovic a získal tak pohár pro vítěze. Stříbrnou medaili pro sebe "utrhl" Vit Horák ze stejného města.

Při vyhlašování vítězů byl také oceněn nejstarší hráč Jaroslav Mikeš z Velkých Opatovic, které mu je 70 let. Naopak nejmladším hráčem byl Libor Konečný z Cetkovic.

Pořadatelé děkují především Obci Cetkovice za drobné ceny a zapůjčení kulturního domu a také všem, kteří pomohli s organizací turnaje.

Všem se turnaj velice líbil a pořadatele snad jen mrzela malá účast hráčů z Cetkovic, pro které je především turnaj určen.