Obsah

Ohlédnutí za rokem 2022 - SK Cetkovice

Typ: ostatní
Ohlédnutí za rokem 2022 - SK Cetkovice 1 Z valné hromady klubu konané dne 17.2.2023

V pátek 17.2.2023 se v Hostinci u Smékalů konala valná hromada našeho klubu, kde jsme se ohlédli za činností v roce 2022. Ta se převážně v loňském roce soustředila na zajištění dobrého průběhu sportovních soutěží v kopané, údržbu hřiště a na zajištění financí na chod klubu. Což dle stanov je hlavní náplň našeho klubu. Naše organizace má k dnešnímu dni po revizi členů výkonným výborem, který dostal úkol z poslední VH, 81 členů, z toho je 48 členů řádných s hlasovacím právem, 13 čestných členů a 20 členů mladších 18 let. Dále jsme pak členy FAČR, kde máme registrováno 120 členů, což je nárůst o 8 členů proti poslední valné hromadě. Z toho je mládeže do věku 18 let 36 členů.

Muži hrají Okresní přebor (II. třídu), do kterého loni postoupili. Ale pojďme postupně. Sezónu 2021-2022 ve III. třídě jsme měli perfektně rozjetou a jarem jsme na to navázali. Na začátku roku jsme byli na prvním místě s 28 body, skórem 52:11 a náskokem 4 bodů na Svitávku. Jaro jsme zvládli bez ztráty bodu a měli postup pět kol před koncem v kapse. Konečně se úspěch dostavil a my tak po parádním výkonu v celé soutěži vyhráli III. třídu okresního přeboru a postoupili do vysněného okresního přeboru. Ale jakým to bylo způsobem! Z 22 zápasů jsme 20 vyhráli, 1 prohráli a jeden remizovali. Získali jsme 61 bodů a před druhou Svitávkou měli náskok 15 bodů. Ohromující bylo i skóre - 103 vstřelených branek (průměr 4,7 gólů na zápas) a jen 22 inkasovaných. Střelcem gólu číslo 100 v sezóně byl Tomáš Přikryl. Zkrátka jsme v soutěži dominovali. Vyrovnali jsme se i s tím, že dva hráči základní sestavy odešli plnit své vojenské povinnosti do Mali. Nejlepším střelcem soutěže byl Tomáš Sychra (19 gólů), který přitom hrál jen jarní část sezóny. Třetí v soutěži byl Tomáš Přikryl (17 gólů), který byl téměř celou jarní část soutěže v Mali a na pátém místě mezi střelci soutěže byl Jan Horák (15 gólů), který hrál třetinu zápasů středního obránce. Pokud tito naši hráči odehráli všechny zápasy, tak by se blížili v sezóně ke 40-ti gólům, což je téměř neuvěřitelné.

Souběžně se sezónou jsme hráli i Pohár OFS. V něm jsme postupně porazili mužstva z okresního přeboru (tedy o třídu výše) – Knínice 4:1, Letovice 7:1, Drnovice 3:1. Ve finále, které se hrálo v Bořitově, jsme porazili vítěze okresního přeboru Rudici dokonce 5:1 a stali jsme se vítězi Poháru OFS a postoupili jsme pro příští sezónu do Poháru JmFS. Jedinou kaňkou finále bylo zranění ramene Davida Kubína. Zde byl nejlepším střelcem soutěže Filip Dokoupil s 5 góly.

Když se ohlédneme za současným týmem mužů, tak je to jako sen. Kluci od malička tvořili partu, byli blázni do fotbalu, tréninky je bavily. Na začátku také bylo vidět, jak se ohromně trénink od tréninku zlepšují a hecují se. Sounáležitost s týmem se projevuje i v současné době, protože si vzájemně vypomáhají i v soukromém životě a drží při sobě. A to právě dělá fotbal fotbalem.

Poháru JmFS jsme narazili hned na velmi kvalitního soupeře – Rájec-Jestřebí, který postoupil z 1.A třídy. Sice jsme podlehli 4:2, protože jsme nezachytili začátek utkání. Ale celkový průběh a to, že jsme zatlačili na konci soupeře a měli šance, naznačovalo, že bychom v okrese nemuseli hrát druhé housle.

I novou sezónu v okresním přeboru jsme začali výborně. I když první zápas jsme museli odložit. Vše jsme začali výborným výkonem ve Vysočanech, který do okresu sestoupil před začátkem sezóny z I.B třídy, vítězstvím 6:1. Toto vítězství jsme hned potvrdili na domácím hřišti s Olešnicí. Potom přišel těžký zápas s Bořitovem, který před sezónou hodně posílil. Na hřišti soupeře jsme remizovali 1:1. Zápas byl hodně vyrovnaný, ale na konci jsme ještě spálili vyloženou šanci. Bohužel se nám zde zranil David Kubín, který už do konce roku do hry nezasáhl. Naštěstí jsme v dalším utkání po spoustě šancí porazili Adamov a ve velmi těžkém a vyrovnaném zápase v Letovicích udolali Boskovice B 4:3 i přesto, že se nám zranil Tomáš Přikryl. Po vítězství nad Drnovicemi k nám přijel Lipovec, který sestoupil z vyšší soutěže. Zde se asi projevilo lehké podcenění soupeře a i přes šance jsme prohráli na domácím hřišti po téměř 3 letech 2:0 a tím jsme malinko klesli v tabulce. Velké bylo překvapení, že ztráceli postupně i naši soupeři, se kterými jsme se o špici přetahovali (Bořitov, Lipovec, Vysočany, Boskovice B). A pak přišel nejlepší zážitek sezóny – zápas v Lipovci. Věděli jsme, že půjde o hodně. Trénink byl v pátek krátký a intenzivní v mlze a ve tmě. Po proslovech jsem viděl, že mužstvo je nabuzené. Ale bohužel nám začátek zápasu nevyšel. Neproměnili jsme na začátku gólové šance a hra se postupně vyrovnala. Srazil nás hned vlastní gól. Před přestávkou se nám povedlo po těžké dřině vyrovnat, ale vzápětí jsme opět inkasovali. V poločase bylo cítit z týmu odhodlání. Bohužel hned na začátku druhého poločasu nás opět srazil gól po penaltě. Přesto jsme věřili. Ještě v 68. minutě jsme prohrávali 3:1 a pak to začalo – 68. minuta gól Michal Kubín, 77. minuta gól Tomáš Přikryl, 84. minuta vlastní gól (gól by padl i bez přičinění soupeře), 87. minuta gól Honza Horák. Vše dokonal v 90. minutě Radek Najer a důležitá výhra 6:3 byla na světě. Rozhodlo snových 20 minut, euforie, radost a nejlepší zážitek za celý podzim. Nakonec jsme první místo v soutěži po podzimu potvrdili v odloženém utkání s Doubravicí vítězstvím 9:2. Po podzimu jsme tak první s 34 body, skórem 64:22 a náskokem 5 bodů před druhým Bořitovem, který hraje výborně. Druhým nejlepším střelcem je s 24 brankami Tomáš Sychra a třetí je s 15 brankami Tomáš Přikryl. Doufáme, že jaro se nám povede stejně jako podzim. Trenérem mužstva je Petr Horák a asistenty jsou Michal Kubín a Jan Horák.

Další činností je práce s dětmi. Jaro jsme s dětmi pokračovali v soutěžích s mladší přípravkou, ta hrála okresní soutěž a vede ji Zbyněk Šmíd a Michal Kubín. Postupně s týmem trénovaly i starší děti, kterých se ujal David Loukota. Týmu se věnují naplno. Cestování na zápasy a jejich organizace je náročná, protože jezdí na utkání až na druhou stranu okresu. Družstvo v sezóně 2021-2022 nakonec umístilo na 9. místě z 16 týmů. Dosáhlo 43 bodů se skórem 197:193, což byl proti podzimu velký úspěch. Nejlepšími střelci týmu byli Matěj Grénar s 73 a Magda Bednářová s 35 góly.  Od další sezóny kluci rozdělili děti na starší přípravku a mladší žáky. Ty trénuje David Loukota a Valentin Cojocaru. Děti při přechodu do vyšších ročníků mají s adaptací problémy, ale to se vždy tak stává. Mladší žáci jsou v trošku složité situaci, protože někteří soutěže nikdy nehráli. A tak umístění tomu trochu odpovídá. Mladší žáci jsou po podzimní části sezóny 2022-2023 na 15. místě se 4 body a starší přípravka na 22. místě s 6 body. Dětí se nám na začátku sezóny zdálo dost, ale mají velké výkyvy v docházce. A tak se stávalo, že na domácí zápas v přípravce byli čtyři hráči na střídání a jindy naopak jeden chyběl. Zde bude nutné do další poloviny sezóny více na děti apelovat a více mluvit s rodiči, aby své děti na zápasy posílali. Trenéři uvažují o spojení ve starší přípravce s Knínicemi. Spojování týmů je nyní na okrese běžná praxe.

Mimo fotbal jsme také pořádali mnoho akcí jako například taneční zábavy, sběr železa nebo silvestrovský fotbal. Největší akcí roku 2022 pak byla oslava 80 let od založení našeho klubu a vůbec organizovaného fotbalu v Cetkovicích.