Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Nohejbalový turnaj trojic 2018

Typ: ostatní
Nohejbalový turnaj trojic 2018 1 V sobotu 2. června 2018 se konal již osmý ročník „Nohejbalového turnaje trojic Cetkovice 2018“ na víceúčelovém hřišti v Cetkovicích.

Začátek června bývá u nás ve znamení nohejbalového turnaje. V sobotu 2. června 2018 se konal již osmý ročník „Nohejbalového turnaje trojic Cetkovice 2018“ na víceúčelovém hřišti v Cetkovicích. Turnaj pokračuje v tradici, jež byla započata výstavbou víceúčelového hřiště, kterou finančně podpořila MAS Partnerství venkova. Pořádá ho Obec Cetkovice společně s SK Cetkovice.

Turnaj byl již více jak 14 dnů před konáním zcela obsazen. Díky časové náročnosti se počet družstev stabilizoval na 8. V samotný den turnaje začala registrace v 8.30 hodin, v 9 hodin bylo provedeno losování. Družstva byla rozdělena do dvou skupin:

Skupina „A“:                                    Skupina „B“:

Naplaveniny                                       Utopenci

Pospeci                                              Tým Laďa

Starci                                                 Beerwatec

Vprdeli                                               PRJ Cetkovice

Následně „ředitel turnaje“ a hlavní organizátor Petr Horák seznámil přítomné kapitány jednotlivých družstev s pravidly a místními specifiky. Hned nato začal prvním zápasem Naplaveniny – Pospeci samotný turnaj.

Letošní ročník byl opět velmi napínavý. Skupina A byla vyrovnanější. Nakonec z ní postoupili z prvního místa Naplaveniny a z druhého Pospeci. Ve skupině B suverénně vládli Utopenci a Tým Laďa. Aby si postupující týmy odpočaly, byl před dalšími zápasy vložen souboj o 7. místo.

V prvním semifinále se utkaly Naplaveniny a Tým Laďa. Hned 1. set byl vyrovnaný. Laďův tým ho nakonec zvrátil ve svůj prospěch poměrem 13:11, 2. set pak vyhrál 11:7.  Druhé semifinále zvládli lépe Utopenci, kteří porazili Pospece 2:0 (11:8, 11:6). Poté následovaly zápasy o umístění.

Souboj o třetí místo svedl proti sobě poražené semifinalisty Pospece  a Naplaveniny. Ty nakonec strhly vítězství na svou stranu a získaly bronzové medaile. Finále pak bylo vyvrcholením celého turnaje a hrálo se na tři vítězné sety. Utopenci v tradiční sestavě - Jan Horák, Michal Kubín, Tomáš Sychra vstoupili do utkání suverénně a vyhráli první dva sety. Ve třetím pravděpodobně sedla na Utopence nervozita, kterou využil Tým Laďa (Ladislav Ševčík, Leoš Ševčík, Tomáš Přikryl) a získal ho tak ve svůj prospěch. Ve 4. setu se už žádné drama nekonalo a Utopenci s nejlepším smečařem Janem Horákem ho získali pro sebe. A tak se stali vítězem celého turnaje.

Konečné pořadí:

1.      Utopenci                                            5. Beerwatec

2.      Tým Laďa                                          6. Starci

3.      Naplaveniny                                      7. PRJ Cetkovice

4.      Pospeci                                              8. Vprdeli

Stejně jako v předchozích letech celý turnaj svítilo krásně sluníčko a bylo vedro blížící se téměř k 30°C. V letošním roce jsme se ale na něj lépe připravili a zajistili si kropení hřiště, protože na samotném hřišti bylo jako ve výhni. Pro hráče bylo důležité dodržovat pitný režim a nebylo od věci mít s sebou i opalovací prostředky.

Na konci celého turnaje bylo vyhlášeno pořadí, rozdány poháry a medaile a každé mužstvo dostalo dárky od Obce Cetkovice vč. malé skleničky místní pálenky. Musíme zde také poděkovat těm, jež se starali o „žaludky“ hráčů i návštěvníků, kterých však moc nepřišlo. Dobroty z udírny, chlazené nápoje a dobré pivko podávali Veronika Macounová, David Loukota a Kateřina Horáková. Organizátoři děkují všem hráčům, pořadatelům i divákům za účast.