#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#

Navigace

Výběr jazyka

  • cz
  • en
  • de
Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Tříkrálová sbírka 2023

Typ: ostatní
Tříkrálová sbírka 2023 1 V sobotu 7. ledna 2023 se uskutečnila v obci Tříkrálová sbírka.

Tříkrálová sbírka 2023

     Svátek Tří králů se v křesťanské Evropě stal symbolem dárcovství. Tříkrálová sbírka je největší dobročinnou sbírkovou akcí v České republice. Do její organizace a průběhu koledování se každoročně zapojí více než 70 tisíc dobrovolníků, kteří do kasiček vyberou desítky milionů korun. I letos Charita ČR pořádala tradiční Tříkrálovou sbírku. Cíl i motto sbírky zůstaly stejné – hlavní je pomoc lidem v nouzi a pomáhá každá koruna

     Poslední roky jsou pro naši společnost náročné, epidemie, válečný konflikt blízko našich hranic a ekonomické problémy; každý z nás cítí, že doba není jednoduchá. Přesto k Vám opět přišli naši koledníci a prosili o dar potřebným. Ano, právě teď je totiž solidarity a ochoty pomáhat potřeba více než kdy jindy. Charita očekává, že se na ni bude obracet stále více lidí v nouzi a už nyní se snaží na situaci reagovat a rozvíjet své služby pro ně.

     I naše obec se opět do této akce zapojila. Sbírku společně organizuje Oblastní Charita Blansko společně s Obecním úřadem Cetkovice a Farností Cetkovice. V sobotu 7. ledna 2023 se po obci opět vydaly dvě skupiny koledníků pod vedením Martina Čapky po obci, aby navštívily Vaše domácnosti a poprosily o finanční příspěvek pro lidi, kteří jsou odkázáni na pomoc jiných. První skupinu tvořili stejně jako loni Prokop Hunča, Nela Hunčová a Alice Pospíšilová. Tu druhou skupinu pod dozorem Radka Grepla tvořili Filip Najer, Filip Pospíšil a Patrik Ivkovič. Jejich koledování bylo opět velmi úspěšné a do svých zapečetěných pokladniček vybrali vynikajících 38.994,-Kč. Jsme velmi rádi, že zase byla překonána sbírka z loňského roku, kdy vybraná částka v naší obci činila 37.993,-Kč.

     Musím také na tomto místě poděkovat těm, kteří si při rozpečetění pokladniček opět ještě sáhli hluboko do svých peněženek a završili sbírku na výše uvedenou konečnou částku.

   Děkujeme jako každý rok organizátorům sbírky a především našim koledníkům za jejich pomoc. Děkujeme také všem, kteří přispěli do pokladniček koledníků. Jsme rádi, že občanům Cetkovic i přes nelehkou dobu není lhostejný osud lidí, kteří potřebují pomoc. A sami vidíme, že Charita ČR pomáhá lidem i v naší obci.

 

                                                                                                          Petr Horák

Více fotografií ZDE.

 


Vytvořeno: 10. 2. 2023
Poslední aktualizace: 10. 2. 2023 11:22
Autor: Správce Webu