#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#

Navigace

Výběr jazyka

  • cz
  • en
  • de
Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Setkání s našimi seniory

Typ: ostatní
Senioři V neděli 23. října 2022 naši senioři navštívili kulturní dům, kde se beseda konala.

Setkání s našimi seniory

      Již po mnoho let se v naší obci (mimo covidového roku 2020) konává setkání zastupitelů s našimi staršími spoluobčany. Ne jinak tomu bylo i v roce letošním. V neděli 23. října 2022 naši senioři navštívili kulturní dům, kde se beseda konala.

      Akce je takové poděkování našim starším občanům za to, že jsou mezi námi i za to, co pro obec a své nejbližší vykonali. Je to zároveň místo pro setkání se sousedy, vrstevníky nebo kamarády z dětství. Díky zdravotnímu stavu nebo vzdálenosti je to tak jedinečná příležitost ke shledání.  

     Besedu, kterou pořádají zastupitelé obce, zahájil starosta obce Petr Horák a po krátkém přivítání dal slovo našim dětem. Nejprve si mateřská škola pro naše babičky i dědečky připravila pohádku, tanečky a krátké pásmo písniček. Po malých dětech pak přišly na řadu ty větší ze školy základní. Ty si pro naše seniory nachystaly také pásmo básniček a písniček. Musíme ocenit výkon dětí a poděkovat především učitelským sborům jednotlivých organizací. Vždyť naučit něco děti z mateřské školy není jednoduché i proto, že se děti stále mění a také do vystoupení zasahovaly nemoci.

     Po dětech potom vystoupil starosta obce se svým projevem, ve kterém poděkoval dětem i paním učitelkám. Shrnul vše, co se v obci událo od posledního setkání. Nechyběla ani trocha statistiky o demografickém vývoji obyvatel naší obce. Účastníci se také mohli dozvědět informace o opravách majetku obce a mnoha investičních akcích.

     Po krátké přestávce, kdy zastupitelé roznesli občerstvení, vystoupil v hlavní části programu národopisný folklorní soubor PANTLÉK. A proč jsme tento soubor pozvali? Jednak patří k naší oblasti Hané - přijeli k nám z Němčic nad Hanou. Ale hlavní důvod je to, že tancují na písničku, která se přímo týká naší obce „V Cetkovicích první dům“. Byla to také vzpomínka na našeho nedávno zemřelého spoluobčana pana Bohumila Vystavěla. Ten v předchozích letech byl pravidelným účastníkem tohoto setkání se seniory. Pan Vystavěl právě tuto skladbu složil a jedná se o dům č.p.1 v Cetkovicích, kde našel svou životní partnerku a do kterého se s ní nastěhoval. Je součástí hudebně tanečního pásma souboru FANTLÉK na skladby známého českého skladatele a dirigenta dechové hudby Antonína Žváčka, na kterého pan Vystavěl navazoval a kterého obdivoval. Starosta také představil CD z roku 2012 s názvem Král moravských polek s bonusem Bohumila Vystavěla, na kterém se podílela naše Malohanačka a na jehož vydání naše obec finančně přispěla. Skladby na tomto CD z pera Bohumila Vystavěla jsou Prima den, Valčík z Malé Hané a právě zmíněná skladba V Cetkovicích první dům. Během vystoupení byl také představen původní kroj z našeho blízkého okolí, který se nejvíce podobal tomu původnímu cetkovickému. Výkladu se ujal pan Badal z Velkých Opatovic. A tak se účastníci při tomto vystoupení nejen pobavili, ale dozvěděli se i něco nového, zajímavého. 

     Bylo to krásné odpoledne, které se neslo v příjemné a uvolněné atmosféře. Všichni tak byli rádi, že se mohli společně setkat.

     Již nyní se těšíme na shledání v příštím roce. 

                                                                                                                       Petr Horák

Více fotografií ZDE.

 


Vytvořeno: 25. 11. 2022
Poslední aktualizace: 25. 11. 2022 9:34
Autor: Správce Webu