#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#

Navigace

Výběr jazyka

  • cz
  • en
  • de
Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Tříkrálová sbírka 2020

Typ: ostatní
Tříkrálová sbírka 2020V sobotu 4. ledna 2020 se opět vydaly dvě skupiny koledníků po obci, aby navštívily Vaše domácnosti a poprosily o finanční příspěvek pro lidi, kteří jsou odkázáni na pomoc jiných.

Tříkrálová sbírka 2020

      Svátek Tří králů je pro věřící dnem Zjevení Páně. Všeobecně v současnosti je spojen mezi veřejností s Tříkrálovou sbírkou. Ta letošní je však mimořádná, slaví již své 20. narozeniny.

      Historie sbírky se píše od roku 2000, kdy v olomoucké arcidiecézi vyrazily do ulic první kolednické skupinky. O rok později se sbírka, kterou organizuje Charita Česká republika, rozšířila do všech regionů. Ze skromné akce, během které počátkem ledna děti převlečené za biblické krále hlásají radostnou zvěst o narození Spasitele, se v průběhu let stala největší charitativní sbírka v zemi s téměř 70 tisíci zapojenými dobrovolníky.

      Ač má tedy Tříkrálová sbírka celorepublikový charakter, výnos z ní získaný je použit na podporu charitního díla hlavně v jednotlivých regionech. Desetina výnosu sbírky je pak každoročně určena také na humanitární pomoc do zahraničí. Osobité kouzlo této sbírky a to, co ji odlišuje od jiných sbírek, je způsob získávání prostředků, tedy koledování, a to v duchu motta sbírky: „Pomozme lidem v nouzi“.

     I naše obec je v této akci dlouhodobě zapojena. Organizuje ji Obecní úřad Cetkovice společně s Farností Cetkovice. V sobotu 4. ledna 2020 se opět vydaly dvě skupiny koledníků po obci, aby navštívily Vaše domácnosti a poprosily o finanční příspěvek pro lidi, kteří jsou odkázáni na pomoc jiných. Organizaci si opět na svá bedra vzal Martin Čapka. První skupinu tvořili kluci, kteří v posledních letech pravidelně navštěvují Vaše domácnosti – Radek Grepl, Marek Najer a Filip Najer. Kluci obešli spodní část obce. Skupinu, která koledovala v horní části obce, si stejně jako v loňském roce vzala na starosti paní Eva Knídlová s kolednicemi Nelou Hunčovou, Pavlou Knídlovou a Barborou Roupovou. Jejich koledování bylo opět velmi úspěšné a do svých zapečetěných pokladniček vybrali neskutečných a neuvěřitelných 30.226,-Kč. Je úžasné, že zase byla překonána sbírka z loňského roku, kdy vybraná částka v naší obci činila 28.550,-Kč.

     Velkou zásluhu na výsledku sbírky mají i ti, co se zúčastnili rozpečetění pokladniček druhý den po sbírce. Někteří z nich se nebojí dorovnat vybranou finanční částku nemalými částkami. Letos se znovu na otevírání pokladniček podílel Čapka Jiří, Čapka Ladislav, Čapka Martin, Čapková Svatava, Grepl Radek a Horák Petr.

      Na konec nám dovolte jen připomenout, že Charita ČR poskytuje pomoc všem lidem v nouzi bez rozdílu vyznání či barvy pleti. Nikdy člověk nemůže vědět, kdy pomoc této organizace bude potřebovat. Pak by rád dal „všechny peníze“ za to, aby mu někdo v nouzi pomohl. 

   Děkujeme organizátorům sbírky a především našim koledníkům za jejich pomoc. Děkujeme také všem, kteří přispěli do pokladniček koledníků. Jsme rádi, že občanům naší obce není lhostejný osud lidí, kteří potřebují pomoc.

 

                                                                                                          Petr Horák


Vytvořeno: 21. 1. 2021
Poslední aktualizace: 21. 1. 2021 08:56
Autor: Správce Webu