#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#

Navigace

Výběr jazyka

  • cz
  • en
  • de
Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Vítání občánků 2018

Typ: ostatní
Vítání občánků 2018 1Obřadní síň OÚ Cetkovice -14.10.2018

     Vítání občánků je tradicí nejen v naší obci, ale téměř ve všech obcích v okolí. V neděli dne 14. října 2018 jsme přivítali do života i do naší obce nově narozené občánky. Poslední vítání proběhlo 29.10.2017. Od té doby se narodily 3 děti a ty jsme také na naší malé slavnosti uvítali.

     K samotnému vítání jsme je letos pozvali do nových prostor obřadní síně, která je v prostorách 1. patra obecního úřadu. Tyto místnosti dříve sloužily jako knihovna a díky dotaci z JMK se nám je podařilo adaptovat právě na slavnostní obřadní síň. Vítání tak byla druhá (po zasedání zastupitelstva obce) akce, která se v těchto nových prostorách konala. Přítomní tak mohli obdivovat krásné křišťálové lustry a svítidla či dubovou podlahu a obklady.

     Slavnostního aktu se zúčastnily tyto děti se svými rodiči Jůlinka Kotasová, Petřík Křička a Kubík Schütz. Mezi přítomnými nechyběli samozřejmě i prarodiče a ostatní příbuzní či známí. Pro rodiny to tak byla významná událost v životě dětí, která byla zapsána i do kroniky vítání občánků, kterou krásně ozdobila paní Romana Špidlíková. 

     Slavnost uváděla Mgr. Jana Kubínová. Po krátkém pásmu básniček, které si připravily děti ze ZŠ Cetkovice, pronesl proslov starosta obce Cetkovice Mgr. Petr Horák. Následovaly podpisy rodičů a starosty do pamětní knihy a slavnostní přípitek. Rodiče mimo drobného finančního dárku, který by měl sloužit především k nákupu drobných potřeb dětí, dostali pro své ratolesti upomínkový list, knihu a hračku. Kluci stejně jako v předchozích letech dostali boby na sníh a jediná holčička pak krásnou panenku.

    Celou akci provázela příjemná a úsměvná atmosféra, kterou si užili děti, jejich rodiče i všichni přítomní. Celou akci hudbou doprovázela Lenka Vybralová. Na závěr došlo i na fotografování, kterého se ujala paní Drahomíra Vašíčková.

                                                                                                                      Petr Horák

Více fotografií ZDE.

 


Vytvořeno: 5. 11. 2018
Poslední aktualizace: 5. 11. 2018 10:40
Autor: Správce Webu