#
#

Navigace

Výběr jazyka

  • cz
  • en
  • de
Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Vítání občánků 2017

Typ: ostatní
Vítání občánků 2017 1Vítání občánků ze dne 29.10.2017

     Vítání občánků je tradicí nejen v naší obci, ale i ve všech krajích naší vlasti. Tento krásný zvyk popisují i bratři Mrštíkové ve svém díle Rok na vsi, když se narodilo dítě, přišel je starosta přivítat. 

     I v naší obci jsme v neděli dne 29. října 2017 přivítali do života i do naší obce nově narozené občánky. Poslední vítání proběhlo v listopadu loňského roku. Od té doby se narodilo 6 dětí.

     K samotnému vítání do malého sálu Kulturního domu v Cetkovicích za námi přišli Jáchym Sychra, Elenka Jankujová, Oliver David, Jakub Přibyl, Dorothea Drybčáková a Matyáš Faltýnek. Navíc jsme ještě přivítali i trošku odrostlejšího Martina Jankuje, který se díky nemoci nemohl loňského vítání zúčastnit.

     Slavnost uváděla Mgr. Jana Kubínová. Po krátkém pásmu básniček, které si připravily děti ze ZŠ Cetkovice, pronesl proslov starosta obce Cetkovice Mgr. Petr Horák. Následovaly podpisy rodičů a starosty do pamětní knihy a slavnostní přípitek. Rodiče mimo drobného finančního dárku dostali pro své ratolesti upomínkový list, knihu a hračku. Kluci stejně jako v loňském roce dostali boby na sníh a holky pěkné panenky, které vydávají i zvukový doprovod.

    Celou akci provázela příjemná a úsměvná atmosféra, kterou si užili děti, jejich rodiče i příbuzní. Celou akci hudebně doprovázela Lenka Vybralová. Na závěr došlo i na fotografování, kterého se zhostila paní Drahomíra Vašíčková.

                                                                                                                      Petr Horák

Více fotografií ZDE.

 


Vytvořeno: 9. 11. 2017
Poslední aktualizace: 9. 11. 2017 09:00
Autor: Správce Webu