#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#

Navigace

Výběr jazyka

  • cz
  • en
  • de
Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Půlnoční silvestrovské setkání

Typ: ostatní
Ohňostroj V naší obci je Silvestr neodmyslitelně spjat se společným rozloučením se starým rokem a uvítáním toho nového.

     Silvestr je běžné jméno, které najdeme v kalendáři. Většina z nás však v něm vidí především poslední den roku. Bývá ve znamení veselí, kdy se loučíme se starým rokem. Jsme vždy v napětí, co nám přinese nastávající nový rok. Cítíme chvění a očekávání něčeho nového. Naštěstí pak zjistíme, že život jde dál a došlo jen ke změně v kalendáři, kde na konci místo šestky napíšeme sedmičku.

     V naší obci je Silvestr neodmyslitelně spjat se společným rozloučením se starým rokem a uvítáním toho nového. Stejně tomu bylo i letos, kdy jsme se 31.12.2016 setkali na Návsi. Před půlnocí se postupně začali scházet jak místní občané, tak i návštěvníci obce. Úderem půlnoci začal ohňostroj, který společně s obcí pořádá Pohostinství Cetkovice. Libor a Jiří Smékalovi spustili ohňostroj, který rozzářil oblohu nad Cetkovicemi. Tentokráte byly k vidění rozdílné efekty a všem přítomným se velice líbil. Všichni jsme si navzájem popřáli štěstí, zdraví, klid a pokoj. Nechyběl i tradiční grog, čaj či svařené víno, které vaří naši hasiči.

    Tím jsme se všichni společně radostně rozloučili s rokem 2016 a vstoupili tak zvesela pospolu do roku 2017.

                                                                                       Petr Horák


Vytvořeno: 2. 1. 2017
Poslední aktualizace: 4. 1. 2017 9:58
Autor: