#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#

Navigace

Výběr jazyka

  • cz
  • en
  • de
Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Cetkovické filmové léto

Typ: ostatní
Cetkovické filmové léto Cetkovické filmové léto

   Obec ve spolupráci s místními hasiči i v letošním roce pozvala do naší obce Kinematograf Pavla Čadíka. Navázali jsme tak na loňské promítání filmů v Cetkovicích.

     První projekcí v úterý 25. srpna 2015 od 20.30 hod. byla klasická kultovní komedie Postřižiny. Film dle literární předlohy Bohumila Hrabala natočil režisér Jiří Menzl. Zhlédnout jsme tak mohli výborné herecké výkony Magdy Vášáryové, Jiřího Schmitzera či Rudolfa Hrušínského. Nezapomenutelnou postavu hlučného Pepina pak ztvárnil Jaromír Hanzlík. Film se natáčel v nedalekém pivovaru v Dalešicích. 

   Středeční promítací večer byl ve znamení Okresního přeboru - Poslední zápas Pepíka Hnátka. Tento film vznikl v návaznosti na velmi úspěšný stejnojmenný seriál. Mohli jsme nahlédnout pod pokličku fotbalu na vesnicích, zapálenost lidí do tohoto sportu, která někdy hraničí až se „sebezničením“. Tento film přilákal na naše experimentální kino mnoho diváků i z řad mládeže, mezi níž získal velkou oblibu. 

     Celé filmové léto s Pavlem Čadíkem zakončil čtvrtek. Nejprve byla připravena od 19 hodin přednáška s Cyrilem Podolským. Tento režisér pracoval na večerníčcích Králíci z klobouku, Pat a Mat. Byl režisérem večerníčkového seriálu Krysáci. Dále má za sebou několik krátkých animovaných filmů a dokonce natočil zajímavý animovaný videoklip k písničce Na hotelu v Olomouci pro duo Hapka – Hegerová. Pro děti i dospělé to bylo zajímavé vyprávění o tom, jak se vůbec loutka rozpohybuje, z čeho se skládá, jaké jsou na ní použité materiály, co všechno musí vydržet a jak se animuje (například natočení 1s filmu trvá téměř celý den, na jeden pohyb rukou – upažení je třeba 8 až 15 samostatných snímků). Účastníci pak zhlédli ukázky z režisérových animovaných filmů, reklam či videoklipů. K vidění byly i dosud nepublikované návrhy na další večerníčky. Prohlédnout si přítomní mohli loutky z výše uvedených filmů či filmové pomůcky.

   Večer byl pak zakončen představením komedie Revival. Zde bylo možno nahlédnout do života bývalých členů zaniklé hudební skupiny. Zajímavé bylo sledovat jejich pohnutky, které je vedly po mnoha letech k návratu na hudební scénu.

     Pokud se ohlédneme za filmovým létem v Cetkovicích, tak musíme konstatovat, že se opravdu povedlo. Přálo nám super počasí, každé představení provázela dobrá divácká kulisa, hasiči si pro nás přichystali výborné občerstvení – točené pivo, uzené klobásy či maso.

   Tradiční výbornou atmosféru navodil také Pavel Čadík, který svým osobitým způsobem provází svá kulturní vystoupení a jak sám říká, je potulným šiřitelem kultury. On sám je vyznavačem „páskového filmu“. Bohužel většina nyní distribuovaných filmů je již jen na Blu-ray či DVD discích. A tak sehnat novější film na páscích je prakticky nemožné.

     Nakonec je třeba poděkovat všem, kteří se na celé netradiční produkci podíleli – obec Cetkovice, Hasiči Cetkovice a zaměstnanci OÚ. Můžeme snad doufat, že podobný projekt ještě do naší obce zavítá.

 

                                                                         Petr Horák

Více fotografií ZDE.

 


Vytvořeno: 2. 9. 2015
Poslední aktualizace: 2. 9. 2015 0:00
Autor: Správce Webu