Obsah

Velikonoční turnaj ve stolním tenise

Typ: ostatní
Velikonoční turnaj ve stolním tenise Velikonoční turnaj ve stolním tenise

V sobotu 12. dubna 2014 pořádal Sportovní klub Cetkovice tradiční Velikonoční turnaj ve stolním tenise pro neregistrované hráče. Letos to byl již 8. ročník a uskutečnil se v netradičním termínu - týden před velikonocemi. Důvodem bylo to, že letošní „svátky jara“ vychází na pozdější dobu a hned týden po velikonocích bude v areálu kulturního domu „pálení čarodějnic“. Bohužel změna termínu konání turnaje ovlivnila účast. Ve stejném víkendu se konaly obdobné turnaje v blízkých Vanovicích a Knínicích. Na menším zájmu se možná také projevilo krásné slunečné počasí, které bylo v kontrastu s předchozím ročníkem, kdy venku ležela vrstva sněhu a teploty se pohybovaly jen těsně nad nulou.

Stejně jako v předchozím roce na hráče, kteří nejsou registrováni v žádném klubu a jsou ryzí amatéři, čekaly připraveny ve velkém sále tři stoly. Od 9 hodin probíhala registrace a od 9.30 hodin samotný turnaj. Účastníci turnaje byli místní i z blízkého okolí (Velkých Opatovic, Velké Roudky, Skočové Lhoty, Borotína a Boskovic).

Díky malému počtu žen a mládeže jsme obě kategorie spojili. V této jedné skupině se tak utkalo 6 hráčů a hráček. Vítězem se stal bez jediné porážky Petr Türk z Borotína, druhá byla Jana Toulová z Borotína a třetí Radek Martínek.

Do kategorie muži se přihlásilo 12 zájemců. Ti byli rozděleni do dvou skupin, z nichž první dva postoupili do finále A, hráči z 3. a 4. míst pak do finále B. Vítězem se stejně jako loni stal Miloš Čermák z Velkých Opatovic. Druhé místo obsadil Radim Gerbrich. Třetí skončil Vít Horák, který byl v loňském roce na místě druhém.

Při vyhlašování vítězů byl také oceněn nejstarší hráč Josef Dokoupil z Boskovic, který se narodil v roce 1949.

Pořadatelé děkují především Obci Cetkovice za drobné ceny a zapůjčení kulturního domu a také všem, kteří pomohli s organizací turnaje.

Znovu si jen můžeme „povzdechnou“, že opět byla malá účast hráčů z Cetkovic.